Bjørn Skjelten

energisk trommerytmikk

historikk

 
 

Bjørn A. Skjelten

Trommeslager for solister, band, revy og kor.
Trommeinstruktør for både mindre trommegrupper og større tromme-/paradekorps.


Har samarbeidet og spilt med blant andre:

Vokal/artist
Odd René Andersen, Fredrikstad
Erik James Anderson, Ålesund
Ola Bremnes, OsloThomas Brøndbo, Namsos
Ole Børud, Stavern
Ingunn Drabløs, Vatne
Jessy Dixon, gospelartist, Grammy vinner, USA
Sissel Ellefsen, Ålesund
Charlotte Fongen, Oslo
Audhild Haddal Holsvik, Vatne
Anne Sofie Kaggerud, Vatne
Beate Kaggerud, Vatne
Hans Petter Kaggerud, Mosjøen
Line Klokk, ÅlesundVenke Knutson, Oslo
Bjørn Krogsæter, Tennfjord
John Kaasa, Hokksund
Bjarte Leithaug, Bergen
Bjarne Lorgen, Haramsøy
Terese Myklebust, Tennfjord
Gunnhild Marie Roald, fiolinist og vokalist, Trondheim
Lars Kåre Rogne, Brattvåg
Turid Skjelten, Brattvåg
Anne Marthe Slinning, Ålesund og Oslo
Bernt Ove Slotsvik, Ellingsøy
Odd Leif Tomren, Ålesund
Anita Valderhaug, Vigra
Birgitte Velsvik, Ålesund
Karethe Kristoffersen Aam, Ålesund
Frank Ådahl, Sverige

Korledere/dirigenter
Martin Alfsen, Oslo
Frank Brodahl, Oslo
Sigurd Eriksen, ÅlesundIvar Holsvik, Haram
Siri Gauslaa Hummelsund, Ålesund
Solveig Håvik, Ålesund
Lars Kaggerud, Vatne
Grethe Kielland, Ålesund
Terje Tafjord, Ålesund

Kor
Bel Canto & Concentus, Ålesund
Blue Kastello, Ålesund
BrattvågKoret
Haram Gospel
Reflex, gospelkor, Oslo
Romsdalskoret, Molde
Skodje kyrkjekor
Tennfjord Mannskor
Uhørt, Haram
Voxing, Ålesund

Andre
Gulli Briem, trommeslager (bl.a. Mezzoforte), Island
BRiiF
Brothers In Arms, tribute band, Ålesund
Brattvåg Trommekorps
Eye II Eye, hardrock-band, Ålesund og Sula
Funkhouse
Haram Revylag
Helgeland Paradekorps Korgen
James 1st, pop & rock band, Ålesund
Mary Celeste, band, Drammen og Oslo
Planck's Pride, pop-rock band, Brattvåg
Sinsen Ungdomskorps, Oslo
QJon / Jon Henriksen

Studio-innspillinger
Reflex, Mary Celeste, Eye II Eye, Young Messiah/Voxing, Aafk sangen -04 sesongen, Gla Fotball/Brattvåg Idrettslag.

Bass
Roger Andreas Fiskerstrand, Fiskarstrand
Svein Hansen, Brattvåg
Sten Helland, Oslo
Kjetil Hjelle, Ålesund
Bjørn Helge Lervåg, Ålesund
Hans-Petter Roaldsnes, Brattvåg og Kristiansand
Jarle Steffensen, Ålesund
Lars Morten Vågnes, Langevåg
Frank Winsjansen, Brattvåg
Lars Øverås, Ålesund

Gitar
Raymond Engstrøm, Vatne
Frode Fjørtoft, Brattvåg/Oslo
Håvard Ulstein Fjørtoft, Brattvåg
Stian Haram, Haramsøy
Sten-Even Holstad, Ålesund
Odd Einar Holten, Ålesund
Arvid Jenssen, Brattvåg
Øyvind Lervåg, Brattvåg
Krastyu Panev, Brattvåg
Atle Skogrand, Tennfjord
Ketil Strand, Ålesund
Bendik Valderhaug, Trondheim
Terje Wagelid, Oslo

Tangenter
Carl-Jørgen Stensrud Bakke, Rakkestad
Rene Clarc, USA
Bjørn Andor Drage, Bodø
Elsa Harris, USA
Leo Heggem Hauge, Ålesund
Ivar Holsvik, Brattvåg
Hans Petter Kaggerud, Mosjøen
Bjørnar Myhr, Vigra
Kjell Myklebust, Ålesund
Håvard Sveås, Ålesund
Henrik Vadseth, Ålesund

Blås
Jim Bjørkevoll, trombonist, Vatne
Frank Brodahl, trompetist, Oslo
Sven Bernt Ellingsæter, saksofonist, Fiksdal
Odd Fossum, trompetist, Ellingsøy
Arild Haddal, saksofonist, Vatne
Kjetil Ingvaldsen, saksofonist, Ålesund
Bård Melhus, saksofonist, Oslo
Helge Nordstrand, trompetist, Langevåg
Kåre Nymark Jr., trompetist, Oslo
Thore Senneset, saksofonist, Ålesund
Kjell Arne Solem, trompetist, Brattvåg
Arne Styve, trompetist, Ålesund
Roar Sæter, tuba, Langevåg
Vidar Sæter, trombonist, Oslo
Terje Tafjord, dirigent og saksofonist, Ålesund
Janitsjar/storband/korps
Brattvåg Janitsjar
Haram Fusion Factory
Helgeland Paradekorps Korgen
Sinsen Ungdomskorps, Oslo
Vatne Hornmusikklag